Czasy kryzysu

Każdy z nas słyszał cos o kryzysie. Niektórych ów kryzys z pewnością nawet dotknął. Okazuje się, że firmy tracą klientów, spadają obroty, ludzie mniej kupują, ceny mieszkań rosną, a później maleją, wszystko szaleje przez ten kryzys.

Ekonomia jest więc czymś, co interesuje ludzi. Chcieliby oni żyć na wysokim poziomie, dużo zarabiać i mieć pewność, że kiedy przejdą na emeryturę będą także mogli godnie żyć i nie będą musieli martwić się o wydatki na mieszkanie, leki i lekarzy – bowiem to najczęściej jest problematyczne. Dlatego też tak cenieni są dobrzy ekonomiści, których projekty i decyzje sprawią, że świat będzie dla ludzi o wiele bardziej przyjazny.

Bardzo wiele krajów jest obecnie w tragicznej sytuacji ekonomicznej. Nie tylko kraje Trzeciego Świata, jak kiedyś, ale teraz także są to kraje europejskie, jak Grecja czy Hiszpania. Kiedyś było to nie do pomyślenia, że Hiszpania, kraj dobrobytu będzie nam się kojarzył z biedą, bezrobociem i kryzysem. Okazuje się, że źle prowadzona ekonomia, złe decyzje budżetowe, pogłębiające się długi i problemy finansowe mogą pogrążyć nie tylko gospodarstwo domowe lub firmę, ale i cały kraj. W tej sytuacji widać, jak ważną dziedziną jest ekonomia i jak bardzo trzeba być dobrze wykształconym, żeby ją dobrze realizować.

2 thoughts on “Czasy kryzysu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *