Ekonomia a świat

Wykształcenie ekonomiczne zawsze jest mile widziane. Od wielu lat ludzie decydując się na studia rozważają właśnie ekonomię jako jeden z tych kierunków, który w przyszłości stanie się źródłem dochodu oraz źródłem ciekawej pracy. Oczywiście zadeklarowanym humanistom ekonomia może wydawać się czymś nie do końca ciekawym, ale to przecież to dziedzina, która narodziła się jeszcze w starożytności. Wtedy obejmowała ona głównie dbanie o swoje własne środowisko, o dom i gospodarstwo i właśnie gospodarowanie w najbliższym otoczeniu.

Ekonomia dziś kojarzy się z czymś znacznie szerszym i znacznie bardziej skomplikowanym niż nasze własne otoczenie. Dziś ekonomia kojarzy nam się bardziej ze światowym kryzysem, z budżetami państw i z robieniem wszystkiego, aby finanse wielkich firm były w jak najlepszym porządku. Dlatego ekonomia nadal jest bardzo popularnym kierunkiem studiów. Bowiem cały czas świat potrzebuje naprawdę dobrych specjalistów, którzy będą napędzać świat, którzy w końcu sprawią, że będzie on funkcjonował prawidłowo. Największym marzeniem wszystkich jest to, aby sprawić, aby ludzie nie cierpieli na brak pieniędzy i nie było takich różnic w zarobkach i poziomie życia poszczególnych ludzi. Zwłaszcza rozdźwięk między najbogatszymi, a najbiedniejszymi krajami.

Ekonomia rządzi światem

Ekonomia to dziedzina, która połowie ludzkości wydaje się nudna, a dla drugiej połowy jest bardzo istotna. Okazuje się bowiem, kiedy się bliżej przyjrzymy, to zrozumiemy, że ekonomia jest czymś, co nas bardzo dotyczy. Wszyscy rozmawiamy o pieniądzach i finansach. Czasem są to rozmowy na poziomie lokalnym, dotyczące tylko naszej własnej pracy i naszych własnych zarobków, a także perspektyw. Czasem są to dyskusje na poziomie bardziej ogólnym, dotyczące kryzysu, dotyczące przyszłości świata i sytuacji ekonomicznej państw i wielkich firm.

Ekonomia to coś, o czym czytamy w gazetach, słuchamy programów radiowych i oglądamy serwisy telewizyjne. Obok gospodarki ekonomia jest jednym z najpopularniejszych tematów rozmów polityków. Zwłaszcza podczas różnego rodzaju debat politycznych, np. wśród kandydatów na wysokie stanowiska rządowe. Bowiem to, jak dobrze zarządzać finansami jest bardzo istotną kwestią i olbrzymim sprawdzianem dla każdego przyszłego prezydenta, premiera czy też dyrektora jakiejś placówki. To coś, co zawsze interesuje ludzi. Bowiem światem rządzi jedna prosta zasada: wszystko musi przynosić zyski, bowiem to napędza świat do przodu i przyczynia się do jego rozwoju. Warto, aby było to możliwe przy zachowaniu pewnej etyki i zasad szacunku wobec innych.